Головна » Файли » Нормативно-правова база » Організація навчально-виховного процесу (різне)

Методичні рекомендації щодо реалізації галузевої Програми поліпшення вивчення української мови
03.03.2010, 14:46

З метою реалізації галузевої Програми поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах з навчанням мовами національних меншин у 2008/2009 навчальному році  Міністерству Автономної Республіки Крим, управлінням освіти і науки обласних, Київської та Севастопольської  міських держадміністрацій необхідно забезпечити  додаткове вивчення ряду предметів українською мовою за рахунок годин варіативної складової навчального плану.

Діючі Типові навчальні плани як 11-річної, так і 12-річної загальноосвітньої школи з навчанням мовами національних меншин (накази МОН від 29.11.2005 р. № 682 – початкова школа; від 07.05.2007 р. № 357 – основна школа; від 20.05.2003 р. № 306) дозволяють без додаткових фінансових витрат реалізувати Заходи щодо поліпшення вивчення української мови у загальноосвітніх навчальних закладах  з навчанням мовами національних меншин, оскільки передбачають резерв часу (варіативна складова змісту освіти), який частково можна використати для збільшення годин на вивчення української мови та літератури у школах з навчанням угорською мовою (пункти 2, 3) або на введення в окремих класах паралельного вивчення українською мовою  деяких предметів (історія України, математика, географія – пункти 2, 4, 6, 8).

Зокрема, Типовим навчальним планом початкової школи передбачено у варіативній частині 7 додаткових годин, з яких 3 години (по 1 у кожному з ІІ-ІV класів) можна використати на підсилення вивчення української мови.

Аналогічно в основній і старшій школі. Хоча запас годин варіативної складової на ІІ ступені школи дещо менший: у V-IX класах – 6,5 годин, у X -XI класах – 14,5 годин на тиждень. Частину з цього часу (щороку приблизно половину) можна використати для двомовного вивчення окремих предметів. При цьому зазначені години на посилення вивчення української мови будуть використовуватись, як передбачають Заходи з реалізації галузевої програми, послідовно (не одразу в усіх класах).

На допомогу місцевим органам управління освітою, керівникам ЗНЗ з навчанням мовами національних меншин МОН України розробило орієнтовні варіанти Типових навчальних планів для початкової, основної і старшої шкіл з навчанням мовами національних меншин (додаються), які передбачають реалізацію відповідних пунктів Заходів з реалізації галузевої Програми

Категорія: Організація навчально-виховного процесу (різне) | Додав: umni4ka
Переглядів: 1482 | Завантажень: 195 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]