Головна » Статті » Практичні матеріали » Атестація педпрацівників |
Атестаційний період — це надзвичайно важливий етап діяльності школи. Досвід найбільш авторитетних директорів свідчить, що атестація відіграє основну роль у становленні, згуртуванні та вихованні творчого колективу. Під час атестації вивчаються професійні якості вчителя, його сильні та слабкі сторони, рівень загальної культури, створюються оптимальні умови для вивчення і впровадження передового педагогічного досвіду кращих учителів школи. Атестація педагогічних працівників закладів освіти проводиться відповідно до Закону України "Про освіту" (ст. 23),. Типового положення про атестацію педагогічних працівників України, затвердженого наказом Міністерства освіти і науки України № 930 від 06 жовтня 2010 року, зареєстрованому в Міністерстві юстиції 14 грудня 2010 року. До роботи в атестаційній комісії залучаються найбільш компетентні, висококваліфіковані вчителі школи.
Атестація педагогічних працівників — це визначення їх відповідності посаді, яку вони займають, рівня кваліфікації.
Умови атестації:
Роботу, пов’язану з проведенням атестацій, бажано розбити на окремі пункти. Ознайомлення вчителів школи, зокрема тих, які підлягають черговій або позачерговій атестації, з нормативними документами про атестацію. Складання плану курсової підготовки на наступний навчальний рік. Підготовка наказу про створення атестаційної комісії. Тут слід реалізувати принцип демократизму і колегіальності. Для цього бажано вивчити пропозиції членів педагогічного колективу стосовно персонального складу комісії. Для цього можна провести анонімне анкетування. Кожен вчитель отримує аркуш зі списком всіх членів педагогічного колективу, в якому він повинен підкреслити прізвищ тих, кого вважає гідним перебувати в атестаційній комісії. Враховуючи думку колективу і спираючись на п. 6.2 розділу VI Типового положення, директор школи наказом по школі створює атестаційну комісію. Під час складання графіка проходження атестації враховується:
Вивчення роботи вчителів, які атестуються. Проведення шкільних нарад з питань атестації, засідань шкільних методоб'єднань, звітів на робочих місцях, відкритих уроків. Узагальнення матеріалів та написання характеристик учителів. Ознайомлення з характеристиками кожного вчителя, що атестується, співбесіда з ним, оцінювання його роботи педколективом. Подання до атестаційної комісії при міському (районному) органі державного управління освітою документа про надання, підтвердження (непідтвердження) педагогічним працівником кваліфікаційної категорії "спеціаліст вищої категорії", присвоєння, підтвердження (непід- твердження) педагогічного звання, а «також про відповідне моральне і матеріальне заохочення (нагородження грамотою, відзначення премією). Видання наказу про результати атестації, ознайомлення з ним колективу вчителів та вчителя, який атестується (під розписку). Подання виписки з наказу про підсумки атестації до бухгалтерії. | |
Переглядів: 4125 | |
Всього коментарів: 0 | |