Головна » Статті » Методична скарбниця » Методичний кабінет в школі

Методичний кабінет школи – центр педагогічної майстерності вчителів (виступ)

Методичний кабінет школи

центр педагогічної майстерності вчителів

інформаційно-ресурсний центр

науково-практичний центр

В ньому кожний учитель може знайти собі методичну літературу за фахом, визначити для себе проблему, над якою він буде працювати, методичні рекомендації щодо проведення сучасного уроку і виховних заходів.
Представлені нагороди, матеріали атестаційної експертизи, літописи, нагороди

Методичний кабінет школи – центр методичної роботи, організовує роботу педагогічної та методичної ради, школи педагогічної майстерності, , психолого-педагогічного семінару, педагогічних та науково-практичних конференцій, конкурсів професійної майстерності.

Це – робочий куточок. У ньому встановлено та в повній мірі використовується комп’ютерний мультимедійний комплекс (сучасний комп’ютер, мультимедійний проектор, сканер, принтер, акустична система), який під’єднано до швидкісного Інтернету. Структура і наповнюваність кабінету продумані і створені так, що матеріали, які є в наявності і зберігаються в ньому, розміщені раціонально і зручно для використання.

Пастельні спокійні тони, нові компактні зручні меблі, чудові квіти та інші фактори позитивно впливають на емоційний стан педагогів, що працюють у кабінеті. У ньому проводяться педагогічні ради, інструктивно-методичні наради, засідання методичних комісій та методичної ради ліцею, семінари, педагогічні читання, засідання творчих груп, «Школи молодого викладача» та «Школи передового досвіду», уроки, навчально-виховні заходи, здійснюється самоосвіта педагогів.

Створено і постійно поновлюється банк методичних матеріалів відкритих занять, виховних заходів, семінарів, конференцій.
Для організації методичної роботи в школі, розробки документів для забезпечення оптимальних умов для розгортання науково-методичної роботи, експертизи та діагностики якості роботи методоб'єднань, розробки рекомендацій щодо удосконалення роботи над науково-методичною проблемою в школі функціонує методична рада.

У цьому році методичний кабінет школи поповнився матеріалами:
тематичними розробками вчителів,
доповідями на засіданнях МО,
матеріалами, зібраними під час проведення семінарів, атестації.

Значна увага приділяється написанню вчителями  статей, методичних розробок уроків, виховних заходів та публікації їх у фахових газетах та журналах, залученню педагогічних працівників до участі у різного роду професійних конкурсах, конференціях, семінарах. Регулярно проводяться тижні предметів, матеріали яких оформляються головами методичних об’єднань та зберігаються у методичному кабінеті. Творчі доробки педагогів збираються та систематизуються.

В школі  ведеться передплата методичної та фахової періодики. Зроблена та оформлена електронна бібліотека, ряд тематичних підбірок матеріалів у папках:.           

Вся робота, що проводиться в школі, висвітлюється у місцевих засобах масової інформації.

Отже, в нашому навчальному закладі створені належні умови для проведення колективної та індивідуальної методичної роботи, вивченню та поширенню кращого передового педагогічного досвіду, науково-технічної та педагогічної інформації.

Категорія: Методичний кабінет в школі | Додав: umni4ka (06.03.2010)
Переглядів: 5328 | Теги: методичний кабінет, Оформлення | Рейтинг: 5.0/6
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]